"ЗИМОВІ ЗМІНИ НАВКОЛО НАС"

Зима у природі - це дуже цікавий, пізнавальний час для  ознайомлення дошкільнят  з різноманітними змінами, які приходять до рідного краю в холодну пору року. В садочку відповідно вимог програми педагогами  проводиться безліч різноманітних форм роботи з малятами для розширення та закріплення знань про зимовий період.

ТИЖДЕНЬ КНИГИ В ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ

В січні місяці традиційно в садочку проводиться тиждень книги з метою розширення та поглиблення знань про книги, які оточують малят в повсякденному житті. Педагоги проводять різноманітні заняття - бесіди про книгу, її історію, створення та цінність для людини. Протягом місяця готують для малят розваги "Книжчині іменини", літературні та музичні вікторини на тему "Книга мандрує країною", "Любимо книгу" і т. ін. В повсякденній роботі з дітьми обов'язково планується час від часу режимний момент "Книжкова лікарня" під час якого у малят виховується бажання берегти книги, "лікувати" їх своїми руками, щоб продовжити книгам життя в дитсадочку.

Праця в куточку природи з дітьми молодшого дошкільного віку

Щоб привчити дітей до спостережень та бережного ставлення до мешканців та рослин куточка живої природи, вихователь щоденно в присутності дітей оглядає рослини , поливає їх, обпирскує водою, підпушує грунт у горщиках.Приклад вихователя має великий вплив на дітей. У них з'являється бажання зробити те саме, і малята охоче виконують невеличкі доручення. Постійно беручи участь у догляді за мешканцями живого куточка дошкільнята отримують стійкі навички догяду та бережного ставлення до об'єктів живої природи.

Пошуково-дослідницька діяльність в дитячому садку

Вихователь групи молодшого дошкільного віку Світлана Миколаївна Лановенко допомагає своїм вихованцям пізнати навколишній світ неживої природи. Через ігри та досліди навчає малят визначати фізичні властивості піску та води. Закріплює уміння робити самостійні висновки за результатами обстежень. Виховує моральні та духовні якості дитини під час її спілкування з природою.

Українські різдвяні свята

Колядки, щедрівки в закладі освіти

Цікаві і змістовні розваги для дошкільнят під час Різдвяних свят. Малеча співає, танцює. Знайомляться діти з традиціями рідного краю в зимовий період. А скільки різноманітних колядок та щедрівок вивчають дітлахи! Всіх вітаємо з зимовими святами! Щасливого прийдешнього року, здоров'я, мирного неба, благополуччя в країні!

НОВИЙ  РІК  КРОКУЄ  КРАЇНОЮ.

Новий рік - одне із найбільш улюблених свят дітвори. Він приносить безліч подарунків, розваг, сюрпризів і чудес для малечі та дорослих. Усіх з Новим 2019 роком!

19 грудня День Святого Миколая.

Взимку є чимало свят, на які чекають дорослі та діти. І цей святковий період починається зі Святого Миколая, який всім серцем любить дітей і кожному дарує краплинку своєї любові.                Напередодні свята дітлахи пишуть листи зі своїми побажаннями і кладуть за вікно, потім просять здоров'я собі і своїм близьким та рідним.

Хай береже Вас Миколай від усіх бід!                    Славних Вам усім довгих літ!

19 грудня і до нас в садочок завітали гості, щоб привітати дошкільнят зі святом Миколая.Раділи вихованці подарункам та солодощам у це святковий день.

Щира подяка Віктору Миколайовичу Вусику за подарунки нашим вихованцям!

13 грудня - свято Андріївські вечорниці

"Їду, їду калиту кусати" (розваги для дітей ЗДО)

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що накопичувалися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї народу - це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки в сучасному світі, а і в його історичному минулому.                                                                   Сьогодні,13 грудня.святкуємо День Андрія Первозванного.

У небо наша Калита, у небо!

А ти сонечко підіймись

Та на нас подивись!

Ми калиту чіпляємо,

На місяць поглядаємо,

Свою долю, радість закликаємо!

Розвиваємо дрібну моторику руки

Розвиток дрібної моторики рук у малят дуже позитивно впливає на мовлення дошкільнят: діти впевнено складають картинки з пазлів, будують різні фігури, добре орієнтуються на аркуші паперу. малюють, ліплять, створюють аплікацію.

Їдальня для птахів

Щоб виховати у дітей бережливе ставлення і любов до птахів, потрібно організувати систематичне підгодовування пернатих на ділянці. Під час прогулянок проводити спостереження за птахами,  т  їх поведінкою та турботами.

Бесіда на тему: "Діти - друзі зимуючих птахів"

Щоб закріпити знання дітей про пташині турботи в осінній період, насамперед потрібно ознайомити дошкільників  з тим, що деякі перелітні птахи змушені відлітати в теплі краї, тому що настає холодний період року, коли їм немає чим харчуватись і де зимувати. А залишаються зимуючі птахи, про яких потрібно всіляко турбуватися, допомагаючи їм пережити зиму.

Під час прогулянок не завжди вдається добре розглянути зимуючих птахів. Щоб уточнити уявлення про них вихователь Питель К.М. проводить бесіду, розширює та уточнює знання дошкільнят про життя птахів у холодний період часу.

Тиждень безпеки в ЗДО

 З 12 листопада по 18 листопада в закладі дошкільної освіти "Ялинка" № 2 міста Жашкова проходив Тиждень безпеки  на тему: "Безпека дорожнього руху".

Навчання дітей основ безпеки життєдіяльності є одним із пріоритетних напрямків освітнього процесу. Завдання дорослих - педагогів та батьків - не залякувати дітей, а, користуючись їх природною допитливістю, навчити правил поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в обгрунтованій , цікавій, пояснювальній формі вчити правильно користуватися ними. 

Заняття - гра "Спостереження за рухом транспорту" (старший дошкільний вік)

Моделювання ігрових ситуацій безпечної поведінки на дорозі. Закріплення знань про спеціальні види транспорту та їх рух по проїжджій частині дороги.

Ранкові години

Настільно - друковані ігри "Ми маленькі пішоходи", "Види транспорту"

Вечірні години

Будівельно - кострукційні ігри: "Побудуємо гараж для наших машин"

Мета: вчити дітей з великих будівельних матеріалів зводити будівлю, накривати дах. Виховувати у малят почуття колективізму, дружні відносини під час гри.

Заняття - гра "Знайомство з різними видами транспорту" (молодший вік)

Мета: ознайомити дітей молодшого віку з видами транспорту, які рухаються до дорозі, з їх призначенням, будовою. Виховувати у малечі поняття "безпека власного здоров'я".

Цільова екскурсія до проїжджої частини дороги

Спостереження - роздуми "Крокуємо дорогою, де їздять різноманітні машини. Закріпити знання у дітей  про різні види транспорту. Виховувати у дошкільників поняття "безпека на дорозі".

Заняття "Куди їдуть машини?"

Мета: закріплення з дітьми основних правил вуличного руху, поведінку пасажирів та пішоходів під час руху транспорту.

Дидактична гра - заняття на тему: "Ведмежа у місті"

Мета: розширити знання дітей про вулицю, тротуар,пішохідний перехід, рух машин, навчати правильно переходити проїжджу частину дороги, безпечно вести себе на вулиці.

Бесіда та розглядання ілюстрацій на тему: "Безпека на дорозі"

Читання віршів про світлофор, дорожні знаки, правила для водіїв та пішоходів. 

Закріплення знань про безпечний рух по вулиці, де інтенсивно рухається різноманітний транспорт.

Заняття - подорож на тему: "Знаєш правила дорожні - тоді в путь рушати можна"

Мета: закріплювати знання про правила дорожнього дорожнього руху. Закріплення знайомих дорожніх знаків і правил дорожнього руху.Моделювання ситуацій з проблемними завданнями.

Заняття - бесіда "Види транспорту"

Спостереження та догляд за мешканцями куточка природи

         Як змінюється життя птахів восени? Чому? Яка причина? Вихователь Черниш Світлана Петрівна проводить бесіду та спостереження за птахами рідного краю, навчає дітей турбуватися про них в холодну пору року.

         Сьогодні бесіда була разом із спостереженням за об'єктом живого куточка попугаєм. Діти розглядали клітку, вчилися годувати пташку, доглядати за нею, відноситися бережно адже вона така маленька і вразлива. Закріпили знання про будову пташки її звички та уподобання.

Колективна праця в природі

"Моя країна - Україна"

Заняття: Ознайомлення з соціумом

Програмові завдання:

- познайомити дітей з державними символами (герб, прапор, гімн);

- розширити знання про рідну країну -Україну;

-розвивати інтерес до історії своєї держави;

- виховувати почуття гордості за свою Батьківщину, повагу до державної символіки.

Праця в куточку природи

       Трудові навички у дітей старшого дошкільного віку прищеплює вихователь Черниш Світлана Петрівна під час праці в куточку природи, показуючи дітям прийоми правильного догляду за рослинами. Закріплюються ці прийоми і перетворюються внавички під час чергування в куточку живої природи, коли діти доглядають за мешканцями куточка. Запроваджується це чергування на початку навчального року. Йому передує спеціальне заняття, на якому педагог уточнює обов'язки чергових, ще раз показує прийоми догляду, нагадує про те, що з об'єктами живої природи поводитись потрібно дуже обережно.

Спостереження за вітром

             Восени дуже цікаво гратися на майданчику дитячого садочка: можна поспостерігати за навколишнім, визначити погоду. коли вітряно погратися з "вітрячками", погратися в рухливі ігри зображаючи "літачки", поспостерігати, як з кожним подихом осіннього вітру  "вітрячки" обертаються то швидше, то повільніше.

Вітання з нагоди професійного свята Дня Учителя!

          В цей святковий і радісний день всі згадують і вітають тих, хто протягом багатьох років практично щодня присутній у житті дитини. Це вихователі, вчителі. Їх всі дуже люблять і щиро поважають!

          У цей день, любі педагоги бажаємо Вам добра і щастя, благополуччя і терпіння, міцного здоров'я і нервів! З дітьми часом непросто, знайте, що все життя  Ваші вихованці будуть пам'ятати тих, з Вас, хто зумів відкрити для дитини чарівний світ науки, і виховав справжню людину!

ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ!

В цей святковий осені час,

Прийміть побажання від нас! Хай буде здоров'я міцне мов граніт, із ним Вам прожити не менше ста літ! 

За розум осяйний, 

за мудрість й доброту від Бога, прославимо в віках - звеличимо в піснях - високу працю Педагога!

Букет улюбленій виховательці



Мандруємо екологічною стежиною


 Чудова природа, мов казка!

Он в небі хмаринка пливе,

Тож бережи її будь-ласка, 

В ній все красиве і живе!

 Цікаво і змістовно проводять час дошкільники закладу мандруючи екологічною стежиною: спостерігають за водоймою та її чудовими мешканцями - лебедями, комахами, закріплюють знання про їстівні гриби та їх будову, милуються осінніми квітами, збирають "їжачки" - каштани для ручної праці, отримують знання про цілющі властивості горобини.

Ранковий прийом на свіжому повітрі




 Як цікаво слухати вихователя Катерину Миколаївну. Вона навчить розрізняти форму листочків дерева та куща, допоможе закріпити  їх будову, підкаже як правильно зібрати насіння квітів.